Založ si blog

Je Úrad vlády Slovenskej republiky nad zákonmi?

V podcaste Dobrého rána denníka SME z 24. októbra 2019 som sa dopočula, že vraj Úrad vlády Slovenskej republiky odmieta sprístupniť zvukovú nahrávku či aspoň zápis z rokovania vlády Ivety Radičovej z januára 2012, keď odvolávali Annu Bubeníkovú z čela Fondu národného majetku Slovenskej republiky s odôvodnením, že vraj rokovania vlády sú zo zákona neverejné.

V prípade Anny Bubeníkovej sú však veľmi závažné podozrenia z korupcie a z prijímania miliónových úplatkov, čo aj v tej dobe boli na Slovensku trestnými činmi veľkého rozsahu. Detto ich krytie či neoznámenie týchto trestných činov bolo aj v tej dobe trestné, ak ma teda pamäť neklame.

Áno, rokovania vlády môžu síce byť neverejné, ale v právnom štáte sa takéto neverejné rokovania nevzťahujú na trestné činy. Pretože v právnom štáte platí, že NEMO EST SUPRA LEGIS, teda, že nikto nie je nad zákonmi. To nikto znamená doslovne nikto. Teda ani Anna Bubeníková, ani Iveta Radičová a jej ministri, a ani Jaroslav Hasčák, keď už sme pri tom. A keď už sme pri tom, nad zákonmi by nemal byť ani súčasný premiér Slovenskej republiky Peter Pellegrini.

Všade existuje legislatíva ohľadne toho, ako a za akých okolností sa majú odtajniť aj tajné dokumenty. Lebo tajné dokumenty prestávajú byť za určitých okolností tajné. Páchanie trestných činov vysoko postavenými politikmi je jeden z tých dôvodov na odtajňovanie takýchto aj tajných dokumentov.

Som toho názoru, že nahrávka z daného rokovania vlády by mala byť sprístupnená verejnosti v celosti. Je to vo verejnom záujme. Lebo pokiaľ sa budú na Slovensku vždy kryť veľké korupčné zločiny a veľké korupčné zločiny politikov obzvlášť, tak sa zo Slovenska nikdy nestane právny štát.

AKTUALIZOVANÉ (24.10.2019, 7:29 SEČ)
„Odvolávanie alebo neodvolávanie Bubeníkovej nie je trestným činom.“ ako píše diskutér v diskusii. (Admin mi zrušil konto, takže nemôžem reagovať inak, asi sa presťahujem na iný portál, kde človeka nemôže bezcharakterne urážať a ohovárať anonym, ako to robili mne tí, ktorí stále akosi majú svoje kontá.) Ale toto je veľmi dôležité, takže reagujem týmto spôsobom:

 

ALE NEOZNÁMENIE TRESTNÉHO ČINU ÚPLATKU JE TRESTNÝM ČINOM.

  Viď  https://www.government.gov.sk/mam-aj-ja-povinnost-oznamit-korupciu/ Citujem,

Je dôležité  vedieť, že trestnoprávnu zodpovednosť má aj ten, kto sa hodnoverným spôsobom dozvedel o spáchaní niektorého z trestných činov korupcie a neoznámil to orgánom činným v trestnom konaní (polícia, prokuratúra, vyšetrovatelia).

AKTUALIZOVANÉ (24.10.2019, 23:41 SEČ):  Viď aj http://www.szcpv.org/19/podanie.html

 

Pýtam sa,

V akom marazme to vlastne žijeme? Ústavný súd SR považuje zhromaždenie dôkazov o závažnej trestnej činnosti za citujem: ‚porušenie práva na súkromie‘ (III. ÚS 490/2015)? To na Slovensku je to tak, že keď niekto nafilmuje / nahrá trestný čin bez súhlasu zločinca, tak tým ten niekto poruší právo na súkromie toho zločinca? To má byť čo? Definíca právneho štátu à la Slovakia? Kde to vlastne v akom marazme žijeme?

 

Pýtam sa, v akom marazme to vlastne žijeme? Generálny prokurátor (Trnka) namiesto toho, aby stíhal tieto trestné činy korupcie obchoduje s danými informáciami(či ‘vydiera’ páchateľa danej trestnej činnosti ako povedal jeden zločinec menom Kočner)? A terajší generálny prokurátor si údajne tiež vypočul túto nahravku a nič? Kde je to peklo, ktoré sľuboval rozpútať? Či to mal na mysli, že chcel rozpútať peklo pre poctivých ľudí dodržujúcich zákony, nie pre zločinocv?

 

PS:

Daný príspevok daného diskutéra som nahlásila, keďže daný komentár odporuje platnému trestnému zákonu Slovenskej republiky, a to konkrétne, že neoznámenie trestného činu úplatku je tiež trestným činom, § 340 Trestného zákona a teda by portál debata.pravda.sk by teda nemal publikovať daný príspevok ak teda platia pravidlá diskusie, ale hlavne  zákony Slovenskej republiky pre všetkých aj na tomto portáli.

 

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.