Založ si blog

Prečo ma dnes rozčúlila do krajnosti relácia Dopoludnie na Infovojne

Nemyslím si totiž, že dať možnosť komukoľvek rozprávať svoje názory do éteru je šťastné. Napríklad, keď Infovojna dáva priestor antivakcinárom (piatok, 11. októbra 2019, Dopoludnie na Infovojne), ako napríklad Ing. Marián Filo.

V relácii nielen dostal priestor tento antivakcinár na prezentáciu svojich úplne chorých a nebezpečných názorov ale aj, keďže som si, značne znepokojená, vypočula reláciu, Ing. Filo sa tam prezentoval aj medicínskymi radami. Napríklad ako predchádzať tetanusu a podobne. Vraj hygienou.

Ako prvú vec by som rada zdôraznila, že v právnom štáte majú právo dávať lekárske rady len riadne licencovaní lekári a len v tej špecializácii, v ktorej sú licencovaní.

Nuž ja by som veľmi rada vedieť, ako to má vyzerať s tou prevenciou tetanusu hygienou v praxi. Spomeniem jednu príhodu, ktorá sa mne osobne stala. Pokúsala ma jedna potulná mačka. Svojho času som sa starala o mačaciu kolóniu a proste sa stalo, že ma jedna pokúsala. Ihneď som išla na pohotovosť. Na pohotovosti ma skontrolovali, či mám platné očkovanie proti tetanusu, čo kontrolujú vždy, keď príde pacient so zranením. Dostala som antibiotiká. Predpísal mi ich lekár na tej pohotovosti a nezabrali. Ráno som išla druhému lekárovi a ten ma poslal naspäť na pohotovosť (tu sa to tak robí, možno na Slovensku by sa postupovalo inak, ale tu v Ontáriu, Kanada, sa to robí takto, že sa ide naspäť na pohotovosť), kde som strávila ďaľších 16 hodín s infúzkami, teda s kombináciou silných antibiotík, ktoré mi podávali infúzkami. Domov som odišla s predpisom na ďaľšie antibiotiká, čo bola kombinácia dvoch silných antibiotík. A to sa mi stalo napriek tomu, že som si ranu riadne ihneď dezinfikovala. Proste tie patogény odolali dezinfekcii. Nebol to síce tetanus, našťastie, keďže som bola riadne zaočkovaná, ale daná infekcia mi dala zabrať. A stali sa aj prípady, keď ľudia po takomto jednoduchom a liečiteľnom zranení aj zomreli, lebo daní jedinci ignorovali rady lekárov. Neviem si vôbec predstaviť, ako by som asi vyzerala, keď by som okrem danej infekcie dostala ešte aj tetanus z toho zranenia. Čo som chcela dokumentovať je, že ani dezinfekcia rany ihneď po úraze nemusí zabrániť nákaze patogénmi.

Kedysi veľmi dávno som, bolo to na hodine ESL v Kanade, nám jedna lekárka z bývalej Juhoslávie rozprávala (v rámci prednesu v anglickom jazyku), že koľko patogénov, baktérií, vírusov a podobne sa nachádza v jednej kvapke.

Nechápem, ako môže Infovojna dávať priestor takýmto jedincom, ktorí hoci nemajú skončené štúdium na Lekárskej fakulte, v éteri rozdávajú lekárske rady a bezočivo kritizujú ministerku zdravotníctva. Jej príhovor som si vypočula a na rozdiel od toho, čo prezentoval Ing. Filo, jej argumenty boli vecné a správne.

Ministerka doc. MUDr. Andrea Kalavská, PhD. správne argumentovala, že by nikomu nepriala vidieť zomierať dieťa na tetanus, alebo zomierať človeka na besnotu, alebo na iné, v dnešnej dobe, absolútne preventovateľné choroby.

Detto, je trestuhodné vysielať do éteru názory laika ohľadne toho, či je chrípka ľahké ochorenie alebo nie. Čo ja viem je, že aj na chrípku sa aj zomiera.

Vysielať takéto názory je nebezpečné aj preto, lebo dnes existuje veľa ľudí, ktorí nedokážu racionálne myslieť a sú schopní naletieť takýmto podvodníkom, v tomto prípade antivakcinárom a tak ohroziť alebo seba, alebo dokonca smrteľne ohroziť aj vlastné deti.

Okrem toho, podľa môjho názoru, nezaočkovanie detí je možné považovať aj za trestný čin zanedbania povinnej starostlivosti.

A ešte jedna vec. Za danú reláciu by malo nasledovať kriminálne stíhanie, ale keďže Slovensko ťažko považovať za právny štát, tak ani neočakávam, že sa tak stane. Veď ľudský život vlastne dnes už nemá hodnotu, alebo keď tak iba veľmi pokryteckú, vyjarovanú pochodmi za život.

V každom prípade, hnutie antivakcinárov považujem aj za formu vojny.

***

Ešte tu pridám jednu príhodu, ktorú som počula v rádiu tu v Kanade. Boli to takíto rodičia, ktorí nedali svoje dieťa zaočkovať a to dostalo osýpky. Tí rodičia boli takí bezcharakterní, že to dieťa zobrali do čakárne namiesto toho, aby k nemu zavolali lekára domov.

V tej čakárni bola mamička s novorodencom, ktoré ešte nemohlo byť očkované. Tej mamičke už predtým na podobnú situáciu vraj už jedno dieťa zomrelo. Po tejto návšteve u lekára dostala oznámenie, že aj toto jej novorodenča bolo vystavené nákaze osýpkami.

Neviem, aký bol ďaľší osud tejto mamičky a jej dieťaťa. Prípad som ďalej nesledovala. Chcela som ho tu dať iba ako ukážku akí bezcharakterní a egoistickí dokážu niektorí antivakcinári byť.

 

PS. Na žiaden príspevok v diskusii nebudem reagovať.

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Osem 13 až 16 ročných dievčat v Toronte v nedeľu, 18. decembra 2022, krátko po polnoci spoločne zavraždili 59 ročného muža

21.12.2022

Priznám sa, že ma dnes dorazili lokálne správy tu v Toronte. Vraj osem dievčat vo veku 13 až 16 rokov spoločne zavraždili 59 ročného muža. Nechápem, ako sa toto môže stať kdekoľvek na svete a už tobôž nie v jednej najvyspelejšej, najdemokratickejšej, na život jednej z najlepších krajín na svete, v liberálnej demokracii; aspoň tak hovoria o Kanade. V tejto vraj úžasnej [...]

Je novodobý liberalizmus nástroj pro-ruskej propagandy?

23.10.2022

Keď si občas prečítam dennú tlač, a to je úplne jedno ktorú, tak mi to jednoducho nerobí dobre. Všetko mi pripadá, že je naopak. Biele je čierne a čierne je biele. Je v tom nejaký chaos. Pred nejakým časom som sa dostala k prednáškam Yuri Bezmenova na Youtube. Yuri Bezmenov bol novinár z bývalého Sovietskeho zväzu a bývalý KGB agent, ktorý dezertoval do Kanady, [...]

petr pavel eva pavlová

Český politológ: Nový prezident Pavel má na to, aby spojil rozdelenú spoločnosť

28.01.2023 22:01

Pavel zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb v konečnom súčte o viac ako 16 percentuálnych bodov.

Petr Pavel, víťaz českých prezidentských volieb

Pavel zatelefonuje Zelenskému. Chce ísť na Ukrajinu s Čaputovou

28.01.2023 21:52

Novozvolený český prezident Petr Pavel v nedeľu zatelefonuje ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému. Chystá sa ho aj navštíviť.

pavel pavlová

Budúca prvá dáma Českej republiky je podplukovníčka, ktorá študovala na Slovensku

28.01.2023 17:45

Pavlová bola profesionálna vojačka. Je podplukovníčka vo výslužbe.

Lukáš Kyselica, Boris Kollár, parlament, NR SR, Peter Pčolinský

Ďalšie snahy Sme rodina i ĽS NS. Meniť chcú ústavu a podmienky referenda. Sú to „jatky populizmu“, tvrdí politológ

28.01.2023 16:00

Zdá sa, že sa so zmenami ústavy roztrhlo vrece. Len pred týždňom si poslanci schválili jednu zmenu a už sú na stole ďalšie.