Založ si blog

Peter Tóth nezradil nikoho, je to celé naopak

Po prvé, ak Marián Kočner spáchal zločin a Peter Tóth vypovedá o tomto zločine ako svedok v trestnom konaní vedenom proti Mariánovi Kočnerovi, nejedná sa o zradu Mariána Kočnera. Peter Tóth tým, že proti nemu vypovedal na súde nespáchal žiadnu zradu, ako mi to servírují viacerí novinári.

Je to podľa môjho názoru celé naopak.

Ak Marián Kočner spáchal trestný čin alebo trestné činy, je to on, ktorý zradil svojho bývalého priateľa Petra Tótha.

Po druhé, novinári, ktorí sa mi snažia naservírovať to, že Peter Tóth je “padlý anjel” (napr. denník Aktuality), ktorý zradil novinárov aj Kočnera, sú pre mňa tí zradcovia práve oni. Povinnosťou novinárov je totiž pravdivo informovať verejnosť o dôležitých otázkach verejného záujmu. Nie je prácou novinárov súdiť, to je úlohou súdnej moci. Taktiež nie je prácou novinárov manipulovať verejnosť nepravdivými či manipulatívnymi informáciami. Takéto správanie sa novinárov je podľa môjho názoru porušením Článku 26 Ústavy Slovenskej republiky,

(1) Sloboda prejavu a právo na informácie  sú zaručené.

Čitateľ má právo na informácie a nie na dezinformácie, mediálne manipulácie či na klebety.

To, čo už dlhšiu dobu sledujem v médiách Slovenskej republiky, vidím tak, že sa to nedá opísať inak ako cielený  “character assassination” (atentát na charakter) Petra Tótha.

Takéto správanie sa médií by malo byť absolútne neprijateľné a aby sa nemohli takéto veci diať je, podľa môjho názoru, nutné ošetriť novelou mediálneho zákona.

Práve mi zomrel môj milovaný kocúr Ludwig

20.01.2020

Včera som mala celkom dobrý deň. Celkom sa mi totiž podarilo pokročiť v mojom projekte, čo si programujem. (Obyčajne, keď mi niečo nejde, nemám sa s kým poradiť, a spolieham sa v podstate viac »

Čo by ma zaujímalo ohľadne zadržania Trnku a čo som sa nedočítala

16.01.2020

Čo sa týka Dobroslava Trnku, dobre, spreneveril sa zrejme spravodlivosti keď nekonal v kauze Gorila. Či existuje pre neho nejaké ospravedlnenie, to neviem posúdiť a o to mi v tomto momente nejde. viac »

Eliminovanie Soleimániho nebola ani vražda ani atentát

09.01.2020

Tak poďme pekne po poriadku, ako sa to celé stalo: 27. decembra 2019 bol 33 ročný naturalizovaný Američan narodený v Iraku, ženatý, otec dvoch malých detí vo veku 2 a 8 rokov, linguista, ktorý viac »

Donald Trump / Benjamin Netanjahu /

Netanjahu: Trumpov mierový plán pre Blízky východ bude 'historický'

26.01.2020 09:12

Trump má svoj dlhoočakávaný mierový plán pre Blízky východ zverejniť krátko pred schôdzkou s izraelským premiérom Netanjahuom vo Washingtone na budúci týždeň.

Brazil Heavy Rains

Pri záplavách a zosuvoch pôdy v Brazílii zahynulo 30 ľudí

26.01.2020 08:32

Predstavitelia civilnej ochrany uviedli, že ďalších 17 ľudí je na zozname nezvestných a 2600 obyvateľov evakuovali z ich domovov.

Oskar / pes /

Oskara majiteľ týral. Kto to urobil?

26.01.2020 08:00

Psíka, ktorému niekto do očí nalial pravdepodobne žieravinu, sa ujali dobrovoľníci. Ozvali sa im viacerí jednotlivci aj organizácie a ponúkli odmenu za akúkoľvek informáciu, ktorá by viedla k páchateľovi.

gastro, juška, potraviny

Medzi potravinovým nebom a peklom stojí očistec

26.01.2020 07:00

Slovensko má dve možnosti - alebo sa zrúti do pekla potravinovej závislosti, alebo prejde očistcom a vykúpi si poctivým podnikaním potravinovú sebestačnosť.