Založ si blog

Peter Tóth nezradil nikoho, je to celé naopak

Po prvé, ak Marián Kočner spáchal zločin a Peter Tóth vypovedá o tomto zločine ako svedok v trestnom konaní vedenom proti Mariánovi Kočnerovi, nejedná sa o zradu Mariána Kočnera. Peter Tóth tým, že proti nemu vypovedal na súde nespáchal žiadnu zradu, ako mi to servírují viacerí novinári.

Je to podľa môjho názoru celé naopak.

Ak Marián Kočner spáchal trestný čin alebo trestné činy, je to on, ktorý zradil svojho bývalého priateľa Petra Tótha.

Po druhé, novinári, ktorí sa mi snažia naservírovať to, že Peter Tóth je “padlý anjel” (napr. denník Aktuality), ktorý zradil novinárov aj Kočnera, sú pre mňa tí zradcovia práve oni. Povinnosťou novinárov je totiž pravdivo informovať verejnosť o dôležitých otázkach verejného záujmu. Nie je prácou novinárov súdiť, to je úlohou súdnej moci. Taktiež nie je prácou novinárov manipulovať verejnosť nepravdivými či manipulatívnymi informáciami. Takéto správanie sa novinárov je podľa môjho názoru porušením Článku 26 Ústavy Slovenskej republiky,

(1) Sloboda prejavu a právo na informácie  sú zaručené.

Čitateľ má právo na informácie a nie na dezinformácie, mediálne manipulácie či na klebety.

To, čo už dlhšiu dobu sledujem v médiách Slovenskej republiky, vidím tak, že sa to nedá opísať inak ako cielený  “character assassination” (atentát na charakter) Petra Tótha.

Takéto správanie sa médií by malo byť absolútne neprijateľné a aby sa nemohli takéto veci diať je, podľa môjho názoru, nutné ošetriť novelou mediálneho zákona.

Nové trendy investigatívnej žurnalistiky?

13.11.2019

Adam Valček v podcaste denníka SME Dobré ráno dňa 12. 11. 2019 okolo 12:50 minúty povedal, “Deň nasledujúci po dni vraždy, kedy Alena Zsuzsová využívala to, že sa s Mariánom Kočnerom rozprávala viac »

Najhorší podcast aký som doteraz počula

13.11.2019

Musím sa priznať, že Radičová v dnešnom podcaste na Aktualitách ‘Ráno nahlas’ dokázala znechutiť aj takú fanúšičku podcastov ako som ja. Proste jej prejav bol, ako obyčajne boli jej viac »

50 dňové moratórium na zverejňovanie volebných prieskumov nemôže byť porušením práva na informácie

01.11.2019

Čo som sa dozvedela je, že mnohí ľudia volia podľa toho, čo sa dozvedia z volebných prieskumov v dennej tlači. Alebo následne, ak ten, koho by inak volili, nemá podľa prieskumov šancu vyhrať, viac »

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábori smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

USA Kalifornia škola streľba zranení

Po streľbe na škole v Kalifornii zadržali podozrivého študenta

14.11.2019 20:01

Šerif Alex Villanueva pre rozhlasovú stanicu KNX povedal, že predpokladaným strelcom je študent a nachádza sa medzi zranenými, ktorých previezli do nemocnice.

Jemen /

Pri dopravnej nehode na juhovýchode Iránu zahynulo 28 Afgancov

14.11.2019 19:25

Irán má celosvetovo jednu z najhorších bilancií bezpečnosti na cestách.

Moldavsko / Igor Dodon / Maia Sanduová /

Moldavský krok od Európy

14.11.2019 19:15

Päťmesačný experiment, počas ktorého sa zdalo, že najrozkradnutejšia krajina Európy namiesto geopolitického smerovania začne riešiť svoj najvážnejší problém - korupciu, sa skončil.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 77
Celková čítanosť: 262893x
Priemerná čítanosť článkov: 3414x

Autor blogu