Založ si blog

Ráno môjho času, pri káve, si zvyknem pozrieť správy. Aj tie zo Slovenska.

Tie správy zo Slovenska sú v poslednej dobe strašné. Mimochodom, presne ako som predpovedala pred niekoľkými mesiacmi, že aj budú.

Aj v denníku SME, áno, v tom, ktorý nadáva ĽS NS do fašistov, čo v tomto prípade, už po rozhodnutí NS SR nezrušiť túto politickú stranu, už zaváňa pohŕdaním súdom. Presnejšie v každom právnom štáte by sa už jednalo o pohŕdanie súdom.

Pred pár dňami priniesol denník SME ódu na údajnú neškodnosť pedofilov. Keď som tie články zhliadla, nebola som si chvíľku istá, či sa mi náhodou len  nesníva nejaký zlý sen.

Pred pár dňami sa mi konečne dostala do rúk výborná dvojdielna knižka Kauza Cervanová od Petra Tótha. Prečítala som si aj knižku Hra sa skončila  od Martina Hanusa. A tak mi opäť bola pripomenutá neslávna relácia Štefana Hríba s týmito zákernými psyhopatickými vrahmi medičky Ľudmily Cervanovej. Podľa môjho osobného názoru mal byť Štefan Hríb za danú reláciu zbavený novinárskej licencie a trestne stíhaný za pohŕdanie súdom. Avšak nestalo sa tak.

Dnes ráno som našla niekde odkaz na článok v SME s titulkou “Prevezmime zodpovednosť za seba, aj krajinu (video)”.

Samozrejme, nebol to článok ale len video. Evidentne tam nemohli dať prepis “rozhovoru”, že vraj s “hlavou štátu”.  Čo sa týka tej “hlavy štátu”,  môj názor je,  že je to “Not my prezidentka”. Koniec koncov mne, napriek tomu, že som štátna občianka Slovenskej republiky nebolo umožnené voliť, čo považujem za porušenie mojich ústavou granatovaných mi práv.

Daný titulok v SME ma zaujal z viacerých dôvodov. Prvý je ten, či je to na Slovensku až také zlé, že hlava štátu ignoruje vlastnú ústavu, demokratické princípy, právny štát a vyzýva na anarchiu. Preto som si chcela vypočuť čo presne povedala ona, a nie čo hlása titulok v SME, o ktorom denníku som stratila už aj tie najposlednejšie ilúzie, ktoré som ešte mohla mať.

Po otvorení článku som sa ako prvú vec dozvedela, že prezidentka Slovenskej republiky sa neštítila súhlasiť s rozhovorom na Pohode so Štefanom Hríbom, ktorý tým, že  právoplatne odsúdených vrahov – a odsúdených tak, že ich uznal vinnými aj Najvyšší súd Slovenskej republiky dokonca dva krát – pozval do relácie, ktorú moderoval, de facto devalvoval ich zločiny a podieľal sa na tom, ako títo vrahovia ukazovali dlhé roky dlhý nos spravodlivosti. Štefan Hríb týmto tiež znásoboval utrpenie matke zavraždenej študentky medicíny Ľudmile Cervanovej. A s takýmto novinárskym odpadom urobila hlava štátu rozhovor na Pohode. Chce sa mi zvracať a priznávam, že je mi z toho nevoľno.

Nielen to. Skúsila som tento rozhovor chvíľu počúvať ale nedokázala som si to vypočuť. Po prvé, hlave štátu sa oficiálne vyká. Neviem, čo chce komunikovať slovenská hlava štátu formátom daného rozhovoru, ktorý so Štefanom Hríbom urobila na Pohode. Či chce komunikovať napĺnanie svojej predvolebnej rétoriky, že jej príkladom je Andrej Kiska, lebo ten sa dokonca aj stretol s týmito vrahmi na verejnosti? Nedovolím si nepodotknúť, že Andrejovi Kiskovi nerobilo problém ísť tam, kde boli títo odsúdení vrahovia, avšak s právoplatne zvolenými poslancami ĽS NS sa odmietol stretnúť, čím ukázal dlhý nos približne 200 tisíc voličom tejto parlamentnej strany.

Ešte jedna vec mi udrela do očí. Táto osoba, not my prezidentka, podľa publikovaných informácií počas prijatia čínskeho ministra zahraničných vecí otvorila aj otázku dodržiavania ľudských práv v Číne. Toto jej počínanie považujem ja osobne za obrovskú perfiditu, pretože na jednej strane sa naváža do dodržiavania ľudských práv v Číne a na druhej strane poskytne rozhovor takému “novinárovi”,  ktorý si pozval právoplatne odsúdených vrahov Ľudmily Cervanovej do relácie Pod Lampou. Vrahov, ktorí študentku medicíny Ľudmilu Cervanovú najskôr uniesli, potom beštiálne znásilnili a zavraždili.

Len takú rečnícku otázku si neodpustím. Dokáže akceptovať ľudské práva zavraždenej medičky Ľudmily Cervanovej dnešná hlava Slovenskej republiky?

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

leopard 1

Švajčiarsky Ruag sa vzoprel vláde. Ukrajine chce poslať 96 vyradených Leopardov

01.06.2023 12:06

Tanky Švajčiarsko kúpilo z Talianska. Armáda ich chcela upraviť a ďalej predať alebo ich použiť na náhradné diely.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Trojročný chlapec prežil pád z okna na štvrtom poschodí

01.06.2023 12:04

Chlapček dopadol priamo na chodník pred bytovým domom.

Eduard Heger, Branislav Sitár, Demokrati

Hegerovi v tíme pribudne jadrový fyzik. Dôležité sú fakty, voliči si musia uvedomiť, kam chceme smerovať

01.06.2023 11:30

Branislav Sitár pôsobí v CERN-e a Heger verí, že bude pre jeho tím posilou.

Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor

Ruskí partizáni: Oslobodíme celé Rusko. Putinova armáda je zbabelá

01.06.2023 11:11

Ruský dobrovoľnícky zbor a Légia Sloboda Ruska, ktorí sa prihlásili k zodpovednosti za útok v Belgorode, tvrdi, že začínajú „druhú fázu„ útokov.