Založ si blog

Sankcie proti Rusku – Ako to vidím ja

Ako po prvé by som rada uviedla, že môj názor je, že politici sa majú snažiť o spoluprácu medzi svojimi krajinami. Vyplýva to aj z toho, že naša planéta patrí nám všetkým.

Dnešná realita, keď sledujem správy, je však iná.

Dnes je moderné vyvolávať spory a dávať sankcie, pričom za pokrok sa častokrát považuje ničenie vlastnej krajiny, teda ničenie takej výroby a produkcie, ktorá má byť lokálna. Napríklad poľnohospodárstvo, odevný priemysel a mnohé ďaľšie.  Niektorý priemysel je dobre, keď je globálny, napríklad, nebolo by správne, aby napríklad také INTEL čipy sa vyrábali v každej dedine.

Napadlo ma, že všetky tie sankcie proti takej krajine ako Rusko robí práve Rusko silnejším. Lebo im nezvýši nič iné, iba si dopestovať a dochovať sami. A tak si udržia potravinovú sebestačnosť, nie ako Slovensko po vstupe do EU. Tiež si sami napečú, navaria (predpokladám, lebo nemajú na výber) a doma urobené je vždy zdravšie ako čokoľvek vyrobené v novodobom potravinárskom priemysle. Okrem toho, je to šetrnejšie voči našej planéte, lebo keď si človek doma sám napečie, tak nie je treba toľko supermarketov s množstvom mraziacich boxov, ktoré sú naplnené rôznymi polotovarmi à la pizza a iné polotovary, ktoré keď sa pripravia doma, sú aj zdravšie aj chutnejšie ako tie zo supermarketov.

V krajinách na “západe” mnoho ľudí má všetko a ešte viacej a napriek tomu ich mnoho trpí depresiami. Neviem, ako je to v krajinách na “východe”, nikdy som tam nebola a ani sa tam nechystám. Niečo si môže však človek v dnešnej dobe všimnúť aj na rôznych sociálnych sieťach.

Napríklad taký Youtube a téma šitie. Zaujímavé, že ako využiť rôzne zvyšky látok nájdem práve na kanáloch od ľudí z “východu”. Rôzne vzorky na štrikovanie, háčkovanie, či ako ušiť elaborátny model blúzky na mieru, to nenájdem na Youtube kanáloch ľudí “zo západu” ale práve na kanáloch ľudí  z Ruska, z južnej Ázie, z Južnej Ameriky.

Sankcie proti ktorejkoľvek krajine musia mať nutne za následok, že ľudia v danej krajine si musia nielen všetko dochovať a dopestovať, ale aj vyrobiť to, čo by inak kúpili na svetových trhoch. Ale aby mohli vyrobiť, musia mať vzdelanejšie obyvateľstvo a tak v školách sa namiesto predmetov, ktoré sú dnes moderné v školách “na západe” učí viacej matematiky, informatiky, fyziky, biológie, jazykov.

Takže moja logická otázka je, že čo sa vlastne takýmito sankciami dosiahne v konečnom dôsledku a na čo je to dobré? Vraví sa vraj, že karma je zdarma.

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.