Založ si blog

Amorálnosť kanadských médií

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť.

Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno.

Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti.

Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO je provinčný predajca liehovín a alkoholu Tuším je to aj najväčší nákupca alkoholu na svete; tuším najväčší nákupca vína na svete. Asi čo nakúpi, tak musí aj predať, tak asi bude aj najväčší predajca alkoholu na svete. Aspoň si tak myslím.

Jeho zamestnanci sa aj pred viacerými rokmi vyhrážali štrajkom; medzi 2007 až 2012, ale naozaj sa nepamätám, kedy presne. Len sa pamätám, že som in v CBC vtedy do diskusie napísala, citujem,

“I can do without them.”

Čo sa stal najviac “palec-dole” diskusný príspevok. Naozaj som tomu nerozumela. Ani vtedy, ani teraz.

***

V daný piatok som asi hodinu šoférovala. Po celý čas rozoberali v rádiu, na Toronto 1010, že ako to prežijeme, keď bude LCBO zatvorené a kde a ako sa bude dať kúpiť alkohol a keď nie alkohol, že sa predsa dá sa potešiť fajčením marihuany, napríklad, a podobné “rady”. (Človeka až mimovoľne napadne, že zlatá doba pred 1989, kedy by sa niečo takéto odporné a zvrhlé určite netolerovalo, mám na mysli vynášanie do nebeských výšin alkoholu a drôg a to ešte verejne v rádiu.)

To bolo pred dvoma týždňami. A takto to pokračuje každý jeden deň, kedykoľvek sa omylom nejako priblížim ka správam či k rádiu. Lebo ja ich síce nesledujem,  ale môj bed-ridden manžel napríklad áno. Správam sa dá dosť ťažko celkom vyhnúť.

***

Takže prečo vôbec nesledujem kanadské správy a radšej si vypočujem niečo zo Slovenska? Napríklad piatkový príhovor Fica na Devíne? Ten príhovor bol fantastický. Bol o niečom. A naozaj sa mi v tom príhovore páčilo aj odsúdenie falošného progresívneho liberalizmu.

***

Lebo v tomto Ontáriu tento “liberalizmus” má strašné podoby. Ontárijsko/kanadský progresívny liberalizmus ma obťažuje. Obťažuje ma 24/7 sústavné bedákanie nad “dry summer” a vynášanie dôležitosti alkoholu či marihuany a ďaľších drog do nebeských výšin a nikdy sa nekončiace reklamy na alkohol. A podobných tém. Poukazuje to len na prázdnosť a totálny morálny úpadok. Mimochodom, ako sa bojuje v Ontáriu proti alkoholizmu a drogám?  Podľa toho, čo tu vidím ja, je to urobiť alkohol čo najdostupnejší a napredávať ho čo najviacej. Lebo nie zdravie ľudí je dôležité, ale alkohol a drogy sú tu predsa business. Aspoň takto to tu vidím ja.

Je to môj názor. Dúfam, že si ho stále môžem dovoliť povedať aj v krajine, ktorá sa pýši vraj slobodou slova; teraz mám na mysli Kanadu. Lebo som si tým už nie celkom istá.

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.