Založ si blog

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty prvý.

Pretože mám plné zuby, ako sa správajú novinári a mediálna aj online propaganda, ktorá namiesto toho aby publikovala hlavne holé fakty, tak publikuje manipulácie, lži, a často krát prasprosté klebety.

Napríklad v tomto videu, v 47:07 v ktorom sa na tlačovej besede SMER SD Magdalena Chodownik z France 24 drzo a nevychovane namiesto položenia otázky vyzvala Fica aby povedal svoj názor  na jej klebety o korupcii, ktoré ona o ňom rozširuje. Takúto prázdnu frázu môže beztrestne povedať kdekoľvek na svete ale len tam, kde neplatia princípy demokracie.

Ohováranie je nie jedným z princípov demokracie. Ohováranie je formou manipulácie más tými, ktorí bažia po moci.

***

Alebo v tomto videu: redaktorka hovorí o desiatkach ľudí odsúdených rôznymi sudcami za korupciu, vraj nechce zachádzať do tých jednotlivých káuz. Čo je inak presne to, čo by mňa zaujímalo, teda ak by také kauzy naozaj existovali. Keď ju však Fico konfrontoval, aby mu povedala aspoň jednu kauzu, tak nedokázala uviesť žiadnu. Len klebety a ohováranie vo verejnom priestore. Len manipulácie.

***

Ak je to naozaj tak, ako odpovedal v danej tlačovej konferencii Fico, že Hamran a spol. (a ktovie s koho krytím) sa začali vŕtať vo financovaní tajných služieb, spôsobom, akým to predviedli počas tejto volebnej kampane, tak to podľa mňa teda poriadne smrdí. Možno až tak, že to môže ohrozovať až bezpečnosť krajiny.

Mňa by možno viacej zaujímal čiste faktický údaj, holé reálne číslo, koľko stála dodnes vojenská pomoc Slovenska Ukrajine.Toto je totiž vec, o ktorej by mali médiá informovať občanov. Teda presne koľko občania zapatili za vojnu v Ukrajine. Presný, faktický údaj by ma zaujímal.

***

Osobne sa budem určite cítiť bezpečnejšie, keď na čele štátu nebude bábka, ktorá bude tolerovať takéto správanie sa médií, ako to je v poslednom období na Slovensku.

Kuffa nemá čo hľadať na poste štátneho tajomníka a nemá čo hľadať ani v žiadnej verejnej funkcii

22.11.2023

Mňa osobne obťažujú ľudia, ktorí svoje náboženské postoje vnucujú iným. A osobne, čo sa týka tých nábožensky založených, ja mám také skúsenosti, osobné skúsenosti, že sú to tí najamorálnejší ľudia; konkréte tí, ktorí tú tzv. svoju vieru VNUCUJÚ iným. To mám na mysli takých veriacich, s ktorými som mala do činenia osobne. Súdia. Posudzujú. Robia intrigy. [...]

Vedia vôbec redaktori v Pravde, čo je kultúra?

17.10.2023

Dnes ráno ma dorazil tento článok redaktoriek Heleny Dvořákovej, Zory Handzovej, a Kataríny Sedlákovej v denníku Pravda. A dorazili ma aj odpovede všetkých opýtaných “expertov” na kultúru. Úvodzovky na slovo expert som tam dala zámerne. Totiž, akosi sa mi zdá, že ani tie redaktorky ani tie “umelkyne” nemajú ani šajny o tom, čo vlastne kultúra je. *** Ja osobne sa [...]

Vládnuť by mali len pragmatickí ľudia, takí, ktorí netrpia osobnostnými poruchami

16.10.2023

V dennej tlači ma zaujala správa, že umelci či herci vraj podpísali nejakú petíciu proti Tomášovi Tarabovi, aby vraj nebol menovaný Ministrom kultúry Slovenskej republiky. Nejak ma napadlo, že úlohou hercov či umelcov je nie verejne komentovať kroky kreujúcej sa vlády, ktorá vzišla z demokratických a slobodných volieb. Okrem toho, podľa názoru niektorých ľudí či [...]

polícia

Polícia preveruje výhražný e-mail pre jednu zo stredných škôl v Bratislave

05.12.2023 09:02

Polícia preveruje výhražný e-mail pre jednu zo stredných škôl v Bratislave, aktuálne vykonáva procesné úkony.

Kráľ na ťahu, relácia, ta3

Koalícia versus opozícia. Na ta3 sa odohrá súboj Tarabu a Takáča s Viskupičom a Čaučíkom

05.12.2023 08:45

V relácii Král na ťahu televízie ta3 v utorok o 21:15 sa opäť stretnú koaliční a opoziční politici.

parlament, PVV, rokovanie, Robert Fico, Peter Pellegrini, Milan Majerský, Tomáš Taraba

Parlamentný výbor nerokoval o vlkoch, chýbali poslanci. Taraba: Hanba opozície

05.12.2023 08:35, aktualizované: 09:20

Na debatu o ochrane a budúcnosti vlka dravého sa nezišlo dostatok poslancov, parlamentný výbore preto nerokoval.

Nemecko, počasie, Mníchov, sneh, letisko

Počasie nerozlišuje medzi Západom a Východom. Zamrzlo Nemecko, zamrzla Moskva

05.12.2023 08:12

Nemecko je zasypané snehom, mníchovské letisko bolo odstavené pre poľadovicu. Aj Moskva zažíva pravú ruskú zimu.