Založ si blog

Pozrela som si video Róberta Kaliňáka v putách a pýtam sa, kde zostalo právo na ľudskú dôstojnosť?

Nechápem ľudí, ktorí dokázali klesnúť tak hlboko, že sa potrebujú vytešovať z toho, keď iného človeka dajú do pút. A prečo? Nechápem médiá, že sa na takomto niečom morálne odpornom doslova priživujú.

Lebo podľa môjho názoru, s výnimkou, keď by sa jednalo o veľmi nebezpečného človeka – a aj takí sú – ja osobne považujem za nedôstojné nasadzovať putá komukoľvek. Troška mi to pripadá ako kedysi v stredoveku, keď sa trestalo utínaním rúk a podobnými zavrhnutia hodnými spôsobmi.

Človek má ruky aby ich používal. Aby sa mohol poškrabať, pretrieť si oči, vyčistiť si  okuliare, dotknúť sa tváre, či ich používať na balancovanie chôdze, pridržať sa zábradlia na schodoch a tak ďalej a tak ďalej.

Chápem, že takéto spôsoby sa asi doniesli z USA, kde takto nedôsotojne zrejme zaobchádzajú s ľuďmi, ale takéto zaobchádzanie (a nie iba s Kaliňákom) znevažuje ľudskú dôstojnosť. Mimochodom, takéto správanie sa štátnych orgánov spôsobuje tým, ktorým nasadzujú takto želiezka úplne zbytočný negatívny stres. Osobne by som sa rada dožila doby, keď bude trestné spôsovať iným ľuďom stres, lebo dnes už vedci z odboru neurológie dokázali modernými technológiami, že  stres dokáže človeku ublížiť viacej ako chvíľkové fyzické násilie vo forme napr. nejakej facky.

Ak sa niekto potrebuje vytešovať z toho, že iného dajú do pút, mal/a by sa nad sebou a svojou amorálnosťou vážne zamyslieť. A ja by som povedala, že je veľmi otázne, či je to férové voči ostatným, aby takíto ľudia, ktorí sa z takýchto vecí potrebujú vytešovať, mali volebné právo. Pretože voľby sú o niečom inom a ten, kto to nechápe, poškodzuje ostatných tým, že jeho zlou voľbou sa na konci dostanú do pozícií takí, ktorí na tých miestach nemajú čo hľadať. A doplatia na to všetcia.

V každom prípade je od médií amorálne na takomto niečom participovať.

 

Článok 3 Európskeho dohovoru o ľudských právach hovorí, že

Zákaz mučenia

Nikoho nemožno mučiť alebo podrobovať neľudskému alebo ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestaniu.

 

Ústava Slovenskej republiky vo svojom Článku 16 ods. (2)

Nikoho nemožno mučiť ani podrobiť krutému, neľudskému či ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestu.

 

Možno by bolo konečne vhodné, keď by sa štátne orgány naučili rešpektovať ľudskú dôstojnosť.

 

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.