Založ si blog

Delúzie protestujúcich 17. novembra: Nebezpečnosť iracionálneho správania sa, časť 2.

Povedala by som, že najjednoduchšie je poraziť národ, v ktorom značná časť ľudí je ovládaná delúziami.

Delúziu možno definovať ako pevné, falošné presvedčenie, ktoré je v rozpore s realitou.

Pozrela som si stručne záznamy z dnešných nepovolených demonštrácií a zhromaždení pri príležitosti 17. novembra.

Zaujali ma tí, ktorí verejne prezentovali svoje delúzie ohľadne opatrení proti šíreniu koronavírusu, že vraj sú mienené na naše zotročenie. Nie, nie je to pravda. Alebo, že ochorenie Covid-19 neexistuje. Nie, existuje a ľudia na toto ochorenie reálne zomierajú a aj tí, ktorí ho prekonajú, mnohí z nich majú trvalé následky Opäť sa jedná o delúziu, lebo nie je pravda, že Covid-19 neexistuje. Nie je pravdou ani to, že sa jedná len o nejaký soplík.

Rovnako ma zaujali ľudia, ktorí vykrikovali, že testovanie bolo len prekurzorom k povinnému očkovaniu, ktoré má byť ďaľšou etapou nášho zotročovania. Opäť sa jedná o blud a delúziu. Po prvé, pokiaľ som zachytila, očkovanie proti koronavírusu nie je povinné. Po druhé, očkovanie sa robí za účelom eliminácie danej choroby a nie za účelom nejakého globálneho zotročovania.

Ľudia, ktorí takýmto bludom a delúziam veria sú podľa môjho názoru alebo do krajnosti vystresovaní, a áno aj následkami tejto pandémie, alebo sa jedná o psychicky chorých jedincov. V prípade niektorých politikov, ktorí prezentovali na dnešných nepovolených zhromaždeniach rôzne nepravdivé bludy a dokonca aj svoje delúzie, mám taký zlý pocit, že sa u nich jedná o následky nadmerného pitia alebo inej psychickej poruchy. Každopádne politici, ktorí popierajú nebezpečnosť tejto pandémie  stratili kontakt s realitou. Preto už viacej do politiky nepatria.

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Vypočula som si pani Petkovú a som totálne zhrozená, kto sa v médiách vyjadruje k otázkam právneho štátu

13.01.2024

V tejto relácii Zuzany Kovačič Hanzelovej, 10:49, sa p. Petková vyjadrila, okrem iného, takto, citujem: “Áno, SMER má svojich voličov, ale to rozhodne nie sú všetci občania Slovenskej republiky.” Toto povedala okrem ostatných nezmyslov v danej relácii. Nebudem ich tu všetky menovať, lebo to by bol inak veľmi dlhý blog a na to ani nemám teraz čas. *** Ústava Slovenskej [...]

zostreleny dron Sahid 136

Šahídy hučia všade rovnako. Odblokujú pomoc pre Izrael i Ukrajinu?

15.04.2024 16:54, aktualizované: 16:57

Úspech Izraela pri odrazení iránskeho útoku v noci na nedeľu upriamil pozornosť na zraniteľnosť Ukrajiny voči Rusku. Prečo to Iráncom nevyšlo? A aký vplyv to môže mať na agresiu, ktorej čelí Kyjev?

peter náhlik

Nadácia Zastavme korupciu podala podnet na preskúmanie majetkového priznania poslanca Hlasu Petra Náhlika

15.04.2024 16:35

Dôvodom sú nedostatky v majetkovom priznaní, v ktorom najskôr zamlčal luxusnú vilu v bratislavskej Vrakuni a neskôr ju do priznania doplnil.

čaputová, duda

Čaputová odcestuje na rozlúčku s Poľskom. Získa Rad Bielej orlice za rozvoj dobrých vzťahov

15.04.2024 16:30

Vo Varšave bude rokovať s prezidentom Andrzejom Dudom.

Ministerstvo životného prostredia

Novou šéfkou inšpekcie životného prostredia sa stala Anna Calpašová

15.04.2024 16:20

Doterajšia generálna riaditeľka inšpekcie Katarína Jankovičová sa vracia na rezort životného prostredia.