Založ si blog

Delúzie protestujúcich 17. novembra: Nebezpečnosť iracionálneho správania sa, časť 2.

Povedala by som, že najjednoduchšie je poraziť národ, v ktorom značná časť ľudí je ovládaná delúziami.

Delúziu možno definovať ako pevné, falošné presvedčenie, ktoré je v rozpore s realitou.

Pozrela som si stručne záznamy z dnešných nepovolených demonštrácií a zhromaždení pri príležitosti 17. novembra.

Zaujali ma tí, ktorí verejne prezentovali svoje delúzie ohľadne opatrení proti šíreniu koronavírusu, že vraj sú mienené na naše zotročenie. Nie, nie je to pravda. Alebo, že ochorenie Covid-19 neexistuje. Nie, existuje a ľudia na toto ochorenie reálne zomierajú a aj tí, ktorí ho prekonajú, mnohí z nich majú trvalé následky Opäť sa jedná o delúziu, lebo nie je pravda, že Covid-19 neexistuje. Nie je pravdou ani to, že sa jedná len o nejaký soplík.

Rovnako ma zaujali ľudia, ktorí vykrikovali, že testovanie bolo len prekurzorom k povinnému očkovaniu, ktoré má byť ďaľšou etapou nášho zotročovania. Opäť sa jedná o blud a delúziu. Po prvé, pokiaľ som zachytila, očkovanie proti koronavírusu nie je povinné. Po druhé, očkovanie sa robí za účelom eliminácie danej choroby a nie za účelom nejakého globálneho zotročovania.

Ľudia, ktorí takýmto bludom a delúziam veria sú podľa môjho názoru alebo do krajnosti vystresovaní, a áno aj následkami tejto pandémie, alebo sa jedná o psychicky chorých jedincov. V prípade niektorých politikov, ktorí prezentovali na dnešných nepovolených zhromaždeniach rôzne nepravdivé bludy a dokonca aj svoje delúzie, mám taký zlý pocit, že sa u nich jedná o následky nadmerného pitia alebo inej psychickej poruchy. Každopádne politici, ktorí popierajú nebezpečnosť tejto pandémie  stratili kontakt s realitou. Preto už viacej do politiky nepatria.

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.