Založ si blog

Aké jedno z opatrení proti koronavírusu by malo byť prijaté?

Môj názor je taký, že jedno z opatrení, ktoré by malo byť prijaté by malo byť absolútny zákaz šírenia konšpirácií, ako aj absolútny zákaz spochybňovania opatrení prijatých vládou, či protipandemickou komisiou.

A mám tým na mysli aj zákaz konšpiračných médií ako napr. Infovojna, ktoré médium dáva obrovský priestor antivakcinačnému hnutiu ale aj nezmyslom hlásaným napríklad Harabinom alebo iných “právnikov”, ktorí nemajú nič iné na práci ako písať kverulantské trestné oznámenia za vraj zneužívanie právomocí verejného činiteľa a iné podobné sabotáže.

Zákaz šírenia takýchto konšpiračných bludov by mohla vykonávať a kontrolovať napríklad armáda.

Myslím si to preto, lebo šírenie bludov o škodlivosti rúšok a ďalších opatrení na zabránenie šírenia koronavírusu ohrozuje každého. Ono totiž keď nebude dosť lôžok pre chorých v nemocniciach, či dosť lekárov a personálu na ošetrovanie chorých, vtedy už bude neskoro.

Okrem toho, sú ľudia, ktorí tieto ich trestuhodné  bludy zoberú vážne, a následne sa stanú prípady ako sa nedávno stal jeden taký v Bratislave, keď si jedna žena odmietla v električke nasadiť rúško.

A keď počúvam, či keď občas zachytím text, ktorý spublikoval na tému koronavírusu napríklad bývalý minister spravodlivosti Harabin, tak len zostávam v nemom úžase, a som zhrozená z toho, že kto v tej dobe bol poverený riadením ministerstva spravodlivosti. Veď to v tej dobe aj tak vyzeralo.

***

Katastrofa je aj to, že Harabin nie je osamotený, lebo sú tu aj iní páni na holenie, napríklad aj lekár/bloger Lipták, ktorý evidentne nevie kedy a kde skončiť, čo sa týka koronavírusu, a to napriek tomu, že vraj vyštudoval medicínu. Žasnem.

Chápem, že ľuďom lezú protipandemické opatrenia na city, aj mne lezú tieto opatrenia na city, ale žiaľ, tieto opatrenia sú potrebné.

***

Protipandemické opatrenia sú dôležité. Nejako som si myslela, že na medicíne sa vyučuje prečo sú tieto protipandemické opatrenia potrebné. Holt, asi som sa mýlila.

***

Aktualizované 11. október 2020 o 0:34: Pre všetkých, ktorí zľahčujú, čo sa ide stať v najbližších dňoch prikladám tento link, Andrea Bocelli keď po udalostiach v Bergamo, v Brescia, v New York, Paris, zaspieval na jar Music For  Hope. Nádherné, ale veľmi smutné. Prečo sa Slováci nedokážu nikdy poučiť z chýb iných?

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Vypočula som si pani Petkovú a som totálne zhrozená, kto sa v médiách vyjadruje k otázkam právneho štátu

13.01.2024

V tejto relácii Zuzany Kovačič Hanzelovej, 10:49, sa p. Petková vyjadrila, okrem iného, takto, citujem: “Áno, SMER má svojich voličov, ale to rozhodne nie sú všetci občania Slovenskej republiky.” Toto povedala okrem ostatných nezmyslov v danej relácii. Nebudem ich tu všetky menovať, lebo to by bol inak veľmi dlhý blog a na to ani nemám teraz čas. *** Ústava Slovenskej [...]

sydney

Útočník, ktorý ubodal v Sydney šesť ľudí, sa podľa polície zameral na ženy

15.04.2024 06:55

Päť zo šiestich mŕtvych sobotného útoku boli ženy, rovnako väčšina z 12 zranených.

Izrael, Irán, Joe Biden, Tel Aviv

ONLINE: USA odmietli tvrdenia, že vopred vedeli o útoku Iránu na Izrael

15.04.2024 06:15

Teherán podľa nemenovaného amerického predstaviteľa Spojeným štátom odkaz po začatí útokov s tým, že budú "vysoko deštruktívne".

vojna na Ukrajine, Joe Biden, Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Zelenskyj poukázal na Izrael: To je skutočná obrana. Od spojencov žiada odvážnu akciu aj pre Ukrajinu

15.04.2024 06:00

"Spojenci by nemali zatvárať oči pred ruskými raketami a dronmi, znamená to, že je potrebná akcia - odvážna," uviedol Volodymyr Zelenskyj.

vodičák

Slovenský pas vlani získalo rekordne veľa cudzincov a ďalšie tisíce oň žiadajú. U nás dominujú Srbi, u susedov Rusi

15.04.2024 06:00

Napriek zdĺhavým lehotám a náročnému procesu však každý rok slovenské občianstvo nadobúdajú stovky až tisíce cudzincov.