Založ si blog

Aké jedno z opatrení proti koronavírusu by malo byť prijaté?

Môj názor je taký, že jedno z opatrení, ktoré by malo byť prijaté by malo byť absolútny zákaz šírenia konšpirácií, ako aj absolútny zákaz spochybňovania opatrení prijatých vládou, či protipandemickou komisiou.

A mám tým na mysli aj zákaz konšpiračných médií ako napr. Infovojna, ktoré médium dáva obrovský priestor antivakcinačnému hnutiu ale aj nezmyslom hlásaným napríklad Harabinom alebo iných “právnikov”, ktorí nemajú nič iné na práci ako písať kverulantské trestné oznámenia za vraj zneužívanie právomocí verejného činiteľa a iné podobné sabotáže.

Zákaz šírenia takýchto konšpiračných bludov by mohla vykonávať a kontrolovať napríklad armáda.

Myslím si to preto, lebo šírenie bludov o škodlivosti rúšok a ďalších opatrení na zabránenie šírenia koronavírusu ohrozuje každého. Ono totiž keď nebude dosť lôžok pre chorých v nemocniciach, či dosť lekárov a personálu na ošetrovanie chorých, vtedy už bude neskoro.

Okrem toho, sú ľudia, ktorí tieto ich trestuhodné  bludy zoberú vážne, a následne sa stanú prípady ako sa nedávno stal jeden taký v Bratislave, keď si jedna žena odmietla v električke nasadiť rúško.

A keď počúvam, či keď občas zachytím text, ktorý spublikoval na tému koronavírusu napríklad bývalý minister spravodlivosti Harabin, tak len zostávam v nemom úžase, a som zhrozená z toho, že kto v tej dobe bol poverený riadením ministerstva spravodlivosti. Veď to v tej dobe aj tak vyzeralo.

***

Katastrofa je aj to, že Harabin nie je osamotený, lebo sú tu aj iní páni na holenie, napríklad aj lekár/bloger Lipták, ktorý evidentne nevie kedy a kde skončiť, čo sa týka koronavírusu, a to napriek tomu, že vraj vyštudoval medicínu. Žasnem.

Chápem, že ľuďom lezú protipandemické opatrenia na city, aj mne lezú tieto opatrenia na city, ale žiaľ, tieto opatrenia sú potrebné.

***

Protipandemické opatrenia sú dôležité. Nejako som si myslela, že na medicíne sa vyučuje prečo sú tieto protipandemické opatrenia potrebné. Holt, asi som sa mýlila.

***

Aktualizované 11. október 2020 o 0:34: Pre všetkých, ktorí zľahčujú, čo sa ide stať v najbližších dňoch prikladám tento link, Andrea Bocelli keď po udalostiach v Bergamo, v Brescia, v New York, Paris, zaspieval na jar Music For  Hope. Nádherné, ale veľmi smutné. Prečo sa Slováci nedokážu nikdy poučiť z chýb iných?

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Amorálnosť kanadských médií

07.07.2024

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť. Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno. Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti. Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.