Založ si blog

Aké jedno z opatrení proti koronavírusu by malo byť prijaté?

Môj názor je taký, že jedno z opatrení, ktoré by malo byť prijaté by malo byť absolútny zákaz šírenia konšpirácií, ako aj absolútny zákaz spochybňovania opatrení prijatých vládou, či protipandemickou komisiou.

A mám tým na mysli aj zákaz konšpiračných médií ako napr. Infovojna, ktoré médium dáva obrovský priestor antivakcinačnému hnutiu ale aj nezmyslom hlásaným napríklad Harabinom alebo iných “právnikov”, ktorí nemajú nič iné na práci ako písať kverulantské trestné oznámenia za vraj zneužívanie právomocí verejného činiteľa a iné podobné sabotáže.

Zákaz šírenia takýchto konšpiračných bludov by mohla vykonávať a kontrolovať napríklad armáda.

Myslím si to preto, lebo šírenie bludov o škodlivosti rúšok a ďalších opatrení na zabránenie šírenia koronavírusu ohrozuje každého. Ono totiž keď nebude dosť lôžok pre chorých v nemocniciach, či dosť lekárov a personálu na ošetrovanie chorých, vtedy už bude neskoro.

Okrem toho, sú ľudia, ktorí tieto ich trestuhodné  bludy zoberú vážne, a následne sa stanú prípady ako sa nedávno stal jeden taký v Bratislave, keď si jedna žena odmietla v električke nasadiť rúško.

A keď počúvam, či keď občas zachytím text, ktorý spublikoval na tému koronavírusu napríklad bývalý minister spravodlivosti Harabin, tak len zostávam v nemom úžase, a som zhrozená z toho, že kto v tej dobe bol poverený riadením ministerstva spravodlivosti. Veď to v tej dobe aj tak vyzeralo.

***

Katastrofa je aj to, že Harabin nie je osamotený, lebo sú tu aj iní páni na holenie, napríklad aj lekár/bloger Lipták, ktorý evidentne nevie kedy a kde skončiť, čo sa týka koronavírusu, a to napriek tomu, že vraj vyštudoval medicínu. Žasnem.

Chápem, že ľuďom lezú protipandemické opatrenia na city, aj mne lezú tieto opatrenia na city, ale žiaľ, tieto opatrenia sú potrebné.

***

Protipandemické opatrenia sú dôležité. Nejako som si myslela, že na medicíne sa vyučuje prečo sú tieto protipandemické opatrenia potrebné. Holt, asi som sa mýlila.

***

Aktualizované 11. október 2020 o 0:34: Pre všetkých, ktorí zľahčujú, čo sa ide stať v najbližších dňoch prikladám tento link, Andrea Bocelli keď po udalostiach v Bergamo, v Brescia, v New York, Paris, zaspieval na jar Music For  Hope. Nádherné, ale veľmi smutné. Prečo sa Slováci nedokážu nikdy poučiť z chýb iných?

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.