Založ si blog

Nepáči sa mi politická nestabilita

Nepáčia sa mi sústavné zrody nejakých nových politických strán či subjektov. Považujem to za politickú nestabilitu. Politik má kandidovať len v takej politickej strane s programom ktorej sa stotožňuje.

Nemyslím si, že je prínosom, keď na politickej scéne je priveľa politických subjektov. Voliči potom následne inklinujú k tomu, aby vyberali nejakú známu tvár namiesto toho, aby vyberali konkrétny politický program.

Tiež si nemyslím, že je šťastné vytvárať ďaľší politický subjekt v tejto dobe. Teda míňať na toto energiu. Keď sa destabilizuje pomaly celý svet. Keď hrozí globálna ekonomická recesia. Z pohľadu Slovenskej republiky tiež, keď som napríklad včera počula Trumpa hovoriť o možnom uvalení cla na automobily vyrábané v Európe.

Čo sa týka rôznych nových hnutí v USA, myslím si, že ich cieľom je len ukázať v novembri tohoto roka USA v plameňoch, ako demonštráciu toho, čo dosiahol Trump keď pôjde istá skupina voličov v USA k volebným urnám. Proste, ja si myslím, že niekto tu zámerne destabilizuje USA a aj zvyšok sveta. A tí, ktorí sme niečo o Bezmenovovi počuli vieme, že po destabilizácii nasleduje kríza a potom normalizácia. A k tej normalizácii príde tak ako k nej prišlo vždy predtým.

Čo chcem povedať je, že nepovažujem za správne sa opičiť po týchto rôznych hnutiach dnešných dní. Teda zakladať nové strany, platformy a podobne.

Prichádza globálna ekonomická kríza, a asi aj globálna politická kríza v tom, že demokrati v USA urobia všetko možné aj nemožné aby v novembri uchopili koryto. Úlohou politikov by malo byť navigovať svoju loď cez tieto búrlivé vody tak, aby loď zostala nepoškodená. Teda pokiaľ sa dá, tej búrke, ktorá prichádza sa vyhnúť. A nie naopak.

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Vypočula som si pani Petkovú a som totálne zhrozená, kto sa v médiách vyjadruje k otázkam právneho štátu

13.01.2024

V tejto relácii Zuzany Kovačič Hanzelovej, 10:49, sa p. Petková vyjadrila, okrem iného, takto, citujem: “Áno, SMER má svojich voličov, ale to rozhodne nie sú všetci občania Slovenskej republiky.” Toto povedala okrem ostatných nezmyslov v danej relácii. Nebudem ich tu všetky menovať, lebo to by bol inak veľmi dlhý blog a na to ani nemám teraz čas. *** Ústava Slovenskej [...]

Kedy si ja myslím, že bol unesený právny štát na Slovensku

08.01.2024

Dnes som si do pozadia zapla LIVE rozpravu v NR SR o zrušení špeciálnej prokuratúry. Predtým som si vypočula tiež niektoré vysoko afektované prednesy na tlačovej konferencii opozičných strán Michala Šimečku či aj napríklad, podľa môjho názoru, beznádejne amatérske vystúpnie poslankyne Holečkovej, ktorej prejav sa mne osobne zdal vysoko preafektovaný; teda to okrem toho, [...]

Tibor Gašpar a Pavol Gašpar

Tajné zmeny vo vedení SIS? Kolíková sa zbláznila, tvrdí Gašpar. Pellegrini chce, aby prezidentka Gašpara ml. vymenovala

03.03.2024 14:30

Predseda parlamentu Peter Pellegrini v relácii RTVS O 5 minút 12 priznal, že žiadne iné meno na post riaditeľa SIS koalícia nemá.

parlament

Prieskum Focusu: Smer si drží preferencie nad 21 percentami, PS a Hlas stúpajú

03.03.2024 13:55

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.

tibor gašpar

Tresty sa budú opäť meniť. Koalícia po stopke od Ústavného súdu pripravuje ďalšie úpravy

03.03.2024 13:17

Podľa poslanca Migaľa (Hlas) je na koalícii, respektíve koaličnej rade, či takúto novelu pripraví. Poslankyňa Števulová (PS) odkázala, že by mal zákon prejsť riadnym legislatívnym konaním.

Prezidentka Zuzana Čaputová

Schôdzka Blanára s Lavrovom nás nepriblížila k mieru na Ukrajine, reagovala Čaputová

03.03.2024 12:44

Podľa prezidentky najrýchlejšia cesta k mieru vedie cez ruského prezidenta Putina, keď svojim jednotkám nariadi odísť z Ukrajiny.