Založ si blog

Neakceptovateľné zasahovanie cudzej moci do volieb v Slovenskej republike

Dnes ráno môjho času som si v správach Google našla, že nezákonne zasahujú do volieb do Zákonodarného zboru v Slovenskej republike.

To, čo urobil Google je pre mňa čosi absolútne neakceptovateľné.

Pozrela som si takmer všetky volebné šoty Smer SD a mne sa páčili všetky. Nie sú také, ako komerčné reklamy, ktorými pretkávajú na internete úplne všetko. Proste reklamy Smer-SD sú decentné, vtipné, majú v sebe to zrnko pravdy a mne sa dobre pozerali. Za toto, čo Google urobilo, by mali nasledovať sankcie. Alas, Google je mocný gigant. Niečo na spôsob oligarchu. Žiaľ bohu. To, čo urobil Google je len dôkazom toho, že nadnárodné korporácie nezákonným spôsobom zasahujú do volieb na Slovensku. A keď už sme pri tom, rovnako zasahujú nezákonným spôsobom do tejto kampane aj mimovládky financované zo zahraničia. Obojo porušuje zákon.

***

Aby som neklamala, pozrela som si aj reklamné šoty tzv. opozície. To sú inak tie šoty, ktoré porušujú pravidlá a z ktorých niektoré by mali byť stiahnuté z verejného priestoru. Napríklad tie, ktoré majú v sebe prvky násilia skryté v heslách, “Poďme do nich!”, keď už sme pri tom. Alebo tie, v ktorých klamú a ohovárajú iné politické strany.

Keď už sme pri opozícii, konkrétne pri PS/Spolu, ja považujem za veľmi diskutabilné, aby chodili po domoch a obťažovali ľudí vyzváňaním či klopaním po dverách. Osobne neznášam, keď kde kto, kto nemá inak okrem obťažovania žiaden iný, legitímny dôvod (*), aby vyzváňal, či vyklepával po dverách. Čo ak má niekto malé deti doma na chvíľku samé? Nie každý si môže dovoliť opatrovateľku doma k deťom. Detto, ja som podobné mory zažívala, keď som mala doma prestárlu svokru. Vždy to bola výzva nájsť si chvíľku času a ísť nakúpiť aspoň základné potreby. Raz som takto pri návrate domov našla niekoho, kto dával takto mojej svokre vo dverách podpisovať nejakú zmluvu.

***

Ale prípadov, prečo je nevhodné chodiť vyzvánať po dverách je viacej. Už aj z bezpečnostného hľadíska. Kľudne môže niekto, kto sa chce dostať niekomu do bytu či domu za nekalým účelom, použiť ako zámienku predvolebnú kampaň PS/Spolu. Bude sa tváriť na PS/Spolu a v skutočnosti to bude nejaký lupič. Moja rada, jednoducho týchto ľudí nevpúšťať do bytovky alebo do domu. Ako dospelí ľudia by mali mať viacej rozumu. Evidentne ho nemajú a chceli by vraj vládnuť.

***

A keď už sme pri tom, pred rokom tu bola iná kampaň, do ktorej tiež zasahovali aj subjekty, ktoré v nej nemali čo robiť. A na to doplácajú dnes občania Slovenskej republiky, keď táto osoba nerešpektuje ani Ústavu Slovenskej republiky ale hlavne nerešpektuje ani vôľu ľudu.


====

(*)  U nás v Kanade je to napríklad tak, že keď je potrebné ísť z nejakého legitímneho dôvodu k niekomu domov, obyčajne to dá daný legitímny subjekt vedieť tým tam bývajúcim dopredu, napríklad poštou alebo emailom, podľa možnosti presnú hodinu kedy. Malo by to byť pravidlom všade.

Nebezpečnosť iracionálneho správania sa 1. časť

25.10.2020

Niektorí ľudia, aj tí na vysokých postoch sa nedokážu správať racionálne. Niektorí sa nedokážu správať racionálne len v stresových situáciách, iní sa nedokážu správať racionálne vôbec. Na Slovensku sa však nedokážu racionálne správať ani mnohí ľudia aj vo vysokých verejných pozíciách. Z toho, čo som pozorovala zatiaľ, sú to hlavne ľudia v pozíciách moci, [...]

Čaputová nie je, nikdy nebola, a nikdy nebude mojou prezidentkou

19.10.2020

Situáciu na Slovensku som začala viacej sledovať pred pár rokmi, lebo som zvažovala, či sa vrátim aj s rodinou na Slovensko. Potom však, ako zvolili Čaputovú som sa rozhodla, že nie. Aspoň nateraz. Dnes, keď som si prečítala titulky v slovenskej tlači, uistila som sa, že som sa rozhdola správne. Nevrátiť sa, minimálne kým je niekto ako Čaputová prezidentkou. V čase, keď [...]

Prečo Covid-19 viac nezasiahol Japonsko ale Slovensko?

19.10.2020

Občas si popozerám videá, ktoré publikuje na Youtube Dr. John Campbell. Je to nie lekár, ale “nurse” (niečo viacej ako zdravotná sestra na Slovensku ale nie (celkom) lekár); Dr. John Campbell navyše vyučuje a na svojom Youtube kanáli má mnoho poučných videí z biológie, aj z medicíny. Od začiatku pandémie tiež publikuje takmer denne videá o tejto pandémii. Niektoré z [...]

Koronavírus / Covid-19 / Ochranný oblek /

Slovensko hlási 1312 nových prípadov Covidu-19

26.10.2020 10:03, aktualizované: 10:44

Viac ako tisíc pacientov s potvrdeným koronavírusom, resp. podozrením naň je hospitalizovaných. Z ochorenia sa celkovo vyliečilo už viac ako 10-tisíc pacientov.

Bielorusko / Minsk /

V Bielorusku sa začali protestné štrajky proti Lukašenkovi

26.10.2020 09:31

V Minsku sa uplynulú nedeľu konala protestná akcia nazvaná "Národné ultimátum“, ktorá sa podľa očitých svedkov stala jednou z najmohutnejších za posledné roky.

Náhorný Karabach

Arménsko a Azerbajdžan sa navzájom obvinili z porušovania tretieho prímeria

26.10.2020 09:04

Znepriatelené strany sa už dohodli na prímerí dvakrát: najskôr 10. októbra a potom 18. októbra. Ani jedno z týchto prímerí sa nedodržiavalo.

Ján Šanta

Šanta: Kováčik má jedinú miestenku - do väzenia

26.10.2020 08:00

O funkciu generálneho prokurátora sa uchádza aj Ján Šanta. Ak by sa ním stal, vyzval by ľudí, ktorí komunikovali s Kočnerom, aby opustili rady prokuratúry.