Založ si blog

Napĺňanie požiadaviek LGBTI+? (V Ontáriu, Kanada)

Keď som vypĺňala formulár pre matriku v Ontáriu v Kanade, udreli mi do očí niektoré mne úplne cudzie chápania niektorých inak úplne prirodzených vecí. V ‘Žiadosti o úmrtný list’ to bolo vymazanie kolónky ‘matka’ a ‘otec’ a nahradenie ich štyrmi kolónkami pre rodičov.

Následne som si popozerala, ako to tu aj s inými matričnými vecami vyzerá.

Na oficálnej webstránke Ontárijskej vlády možno nájsť všetky formuláre, na ktoré sa tu odvolávam.

Napríklad formulár ‘Žiadosť o povolenie uzavrieť manželstvo’ (z Ontária, Kanada): (anglicky ‘Marriage Licence’). Nazov dokumentu na webstránke je „Marriage Licence Application – Marriage Act – Form 3)

V žiadosti je kolónka pre ‘žiadateľa’ (po anglicky ‘Applicant’) a ‘spoločného žiadateľa’ (anglicky ‘Joint Applicant’). Všimli ste si? Nikde nie je kolónka ‘ženích’ a ‘nevesta’. Čo mňa osobne uráža. Lebo keď sa dievča vydáva, ja chcem aby bolo oslovované ako nevesta a nie ako žiadateľka. Je právom každej ženy, ktorá sa vydáva aby ju oslovovali titulom nevesta. Detto, keď sa muž žení, pre mňa je to ženích, nie ‘spoločný žiadateľ’. To okrem toho, že namiesto otec a matka sa tam požívaju termíny ‘rodič’ a ‘rodič’.

***

Keď LGBTI+ útočí na naše tradičné hodnoty, tak to nie je v poriadku a nie je to pre mňa ospravedlniteľné ničím. Žiaľ, tam, kde vládnu takíto liberáli, to potom takto vyzerá, že si ľudia už nemôžu v oficiálnych úradných dokladoch povedať, že sú ženích a nevesta a na svojej žiadosti namiesto matky a otca vpisujú do kolóniek ‘rodič’ a ‘rodič’. Je to urážlivé. Ja si chcem vpisovať do kolónky ‘matka’ a ‘otec’. Ja sa za to, že som matka nehanbím a ak mi ktokoľvek siaha na právo v úradných dokumentoch byť oslovovaná ako matka, tak ma to osobne uráža.

***

Podobne ako v Žiadosti o uzavretie manželstva je to aj v ďaľších matričných žiadostiach, či dokladoch. Napríklad v ‘Žiadosti o rodný list’  tu máme nové pojmy. Namiesto kolonky matka tu máme kolonku na druhej strane daného Request for Birth Certificate .pdf dokumentu nový termín ‘Parent who gave birth’, teda ‘Rodič, ktorý porodil dieťa’ a vedľa treba zaškrtnúť, či to bol otec, matka, alebo rodič. V ďaľšej kolonke je tam použitý veľmi nedôstojný termín, ‘Remaining Parent’ teda ‘Zostávajúci rodič’, čo je podľa môjho názoru veľmi dehonestujúce.

Pre mňa je žena každá osoba, ktorej 23. pár chromozómov je typu ‘XX’, a muž každý, koho 23. pár chromozómov je typu ‘XY’. Žena, nie muž má maternicu. Teda iba žena, matka, môže porodiť dieťa.

***

Kedysi upálili Giordano Bruna lebo hlásal heliocentrizmus, dnes by najradšej likvidovali tých, ktorí oponujú LGBTI+, už ani nemôžem slobodne napísať čo.

Neviem, či toto sú alebo nie sú dôsledky faktu, že v Ontáriu sme mali v rokoch 2013 až 2018 prvú premiérku, ktorá sa oficiálne hlásila k lesbickej orientácii. Faktom ale je, že následne sa dostali k moci konzervatívci, pričom strana, z ktorej vzišla táto premiérka stratila nielen moc ale aj status oficiálnej opozície.

***

Navyše sledovaním Facebook-u som si všimla, že oslovovanie ‘mom’ and ‘dad’ (‘matka’ a ‘otec’) sa akosi začalo používať aj ako titulovanie majiteľov pre domácich miláčikov. Milujem zvieratká, ale moje mačky majú či mali svojich biologických rodičov (v prípade Tiny, tá dokonca mala aj adoptívneho tatíčka Snowy-ho), a razím zásadu, že oslovenie otec a matka by sa nemalo až takto bagetelizovať, aj keď mnohí považujeme našich domácich miláčikov za členov rodiny. Navyše, čo sa týka adoptívneho otecka mojej Tiny, Snowyho (R.I.P.), tak, ako on dokázal vychovať Tiny, tak by som to ja nikdy nebola bývala dokázala. Aj mačence potrebujú svojich mačacích rodičov, ktorí tie mačence naučia, a jedine oni, to, čo potrebujú do svojho mačacieho života vedieť. Ja by som napríklad moje mača Tiny nikdy nedokázala naučiť používať mačací záchodík. Snowy ju to naučil instantne a bez problémov ako aj všetko ostatné, čo má správne vychované mača vedieť.

***

Toto je jeden z dôvodov, prečo nesúhlasím s gender ideológiami. Z toho, čo som zatiaľ v tejto veci videla je to nie až tak o právach LGBTI+ ale o tom, aby tým, ktorí tam nespadajú, bolo ubrané na právach. Na práve mať v oficálnych dokumentoch uvádzané matka a otec, či ženích a nevesta. S tým ja nesúhlasím.

Inými slovami, termíny ‘otec’ a ‘matka’ považujem za posvätné a nedotknuteľné. Detto ‘ženích’ a ‘nevesta’.

Aktualizované pre Mirius v diskusii:

V Ontáriu je to tak, že tú Žiadosť o uzavretie manželstva zoberie matrika, odfotí a je z toho tzv. ‘Dlhý sobášny list’. To dlhý znamená ekvivalenciu slovenského sobášneho listu. Nemusíš hneď vždy dokazovať, že veciam nerozumieš. Ja na svojom rovnakom dokumente z 1993 mám napísané ‘Groom’ (‘Ženích’) a ‘Bride’ (‘Nevesta’).

pre MeinGeist.sk – Vďaka.

Konšpirácie čip, čip, čip

26.03.2020

V týchto dňoch zošívam deku z takých uháčkovaných štvorcov z rôznych zvyškov priadze. Možno dám popis neskôr na samostatný blog. Ale o to teraz nejde. Popri tom zošívaní som si s manželom pustila Infovojnu. Tú z 25. marca, veď predsa zábava musí byť. Ani dnes Adrián s Norbertom nesklamali a o dobrú silvestrovskú zábavu sa postarali, napriek tomu, že dnes bol 25. marec [...]

Môj názor je, že globalizmus nateraz jednoducho zlyhal

24.03.2020

Čo sa týka zládnutia COVID-19 myslím si, že globalizmus úplne zlyhal. Namiesto toho, aby si globalizmus s týmto vírusom poradil keď ešte bolo možné ho eradikovať ako boli postupne eradikované SARS a MERS, tak sa tento vírus roznosil po celom svete a okrem stratách na životoch a zdraví ohrozuje teraz aj globálnu ekonomiku a všetko. Myslím si, že keď by kompetentné zložky [...]

Kanada dnes o polnoci uzatvára hranice s USA ohľadne všetkej neesenciálnej dopravy.

20.03.2020

Ministerský predseda Kanady Justin Trudeau, ktorý je sám v karanténe, pretože jeho žena je jedna z tých, ktorá mala pozitívny test na COVID-19, dnes zo svojej rezidencie oznámil ďaľšie z opatrení ohľadne boja proti celosvetovej pandémii COVID-19. Po vzájomnej dohode s prezidentom USA ide o uzatvorenie 8 893 kilometrov dlhej hranice medzi Kanadou a USA, teda najdlhšej hranice na [...]

pocasie-1-4-2020

Apríl si z nás robí žarty, počasie pripomenie február

31.03.2020 21:08

Ovocinári a záhradkári musia byť v pohotovosti, počasie začiatkom apríla k nim dokáže byť nemilosrdné.

spravodlivosť, váhy, kniha, kladivko

Funkcie sa vzdalo 19 sudcov, sú medzi nimi aj piati z Najvyššieho súdu SR

31.03.2020 17:47

Najväčší výpadok zaznamenal Krajský súd v Košiciach, ktorý príde o 11 sudcov.

Jarmila Urbancová

Urbancová končí na Najvyššom súde

31.03.2020 16:43

Urbancová odchádza z justície potom, čo ju zadržala a obvinila NAKA pre podplácanie v kauze Technopol. V súčasnosti je vyšetrovaná na slobode.

Irán USA Rúhání revolúcia islamská výročie oslavy vlajka

USA predĺžili platnosť výnimiek zo sankcií uvalených na Irán

31.03.2020 16:20

USA predlžujú výnimky i napriek tomu, že len minulý týždeň zaviedli nové sankcie voči dvadsiatim Iráncom a spoločnostiam, ktoré údajne podporovali šiitské milície v Iraku zodpovedné za útoky na americké vojenské základne.