Založ si blog

Ráno môjho času, pri káve, si zvyknem pozrieť správy. Aj tie zo Slovenska.

Tie správy zo Slovenska sú v poslednej dobe strašné. Mimochodom, presne ako som predpovedala pred niekoľkými mesiacmi, že aj budú.

Aj v denníku SME, áno, v tom, ktorý nadáva ĽS NS do fašistov, čo v tomto prípade, už po rozhodnutí NS SR nezrušiť túto politickú stranu, už zaváňa pohŕdaním súdom. Presnejšie v každom právnom štáte by sa už jednalo o pohŕdanie súdom.

Pred pár dňami priniesol denník SME ódu na údajnú neškodnosť pedofilov. Keď som tie články zhliadla, nebola som si chvíľku istá, či sa mi náhodou len  nesníva nejaký zlý sen.

Pred pár dňami sa mi konečne dostala do rúk výborná dvojdielna knižka Kauza Cervanová od Petra Tótha. Prečítala som si aj knižku Hra sa skončila  od Martina Hanusa. A tak mi opäť bola pripomenutá neslávna relácia Štefana Hríba s týmito zákernými psyhopatickými vrahmi medičky Ľudmily Cervanovej. Podľa môjho osobného názoru mal byť Štefan Hríb za danú reláciu zbavený novinárskej licencie a trestne stíhaný za pohŕdanie súdom. Avšak nestalo sa tak.

Dnes ráno som našla niekde odkaz na článok v SME s titulkou “Prevezmime zodpovednosť za seba, aj krajinu (video)”.

Samozrejme, nebol to článok ale len video. Evidentne tam nemohli dať prepis “rozhovoru”, že vraj s “hlavou štátu”.  Čo sa týka tej “hlavy štátu”,  môj názor je,  že je to “Not my prezidentka”. Koniec koncov mne, napriek tomu, že som štátna občianka Slovenskej republiky nebolo umožnené voliť, čo považujem za porušenie mojich ústavou granatovaných mi práv.

Daný titulok v SME ma zaujal z viacerých dôvodov. Prvý je ten, či je to na Slovensku až také zlé, že hlava štátu ignoruje vlastnú ústavu, demokratické princípy, právny štát a vyzýva na anarchiu. Preto som si chcela vypočuť čo presne povedala ona, a nie čo hlása titulok v SME, o ktorom denníku som stratila už aj tie najposlednejšie ilúzie, ktoré som ešte mohla mať.

Po otvorení článku som sa ako prvú vec dozvedela, že prezidentka Slovenskej republiky sa neštítila súhlasiť s rozhovorom na Pohode so Štefanom Hríbom, ktorý tým, že  právoplatne odsúdených vrahov – a odsúdených tak, že ich uznal vinnými aj Najvyšší súd Slovenskej republiky dokonca dva krát – pozval do relácie, ktorú moderoval, de facto devalvoval ich zločiny a podieľal sa na tom, ako títo vrahovia ukazovali dlhé roky dlhý nos spravodlivosti. Štefan Hríb týmto tiež znásoboval utrpenie matke zavraždenej študentky medicíny Ľudmile Cervanovej. A s takýmto novinárskym odpadom urobila hlava štátu rozhovor na Pohode. Chce sa mi zvracať a priznávam, že je mi z toho nevoľno.

Nielen to. Skúsila som tento rozhovor chvíľu počúvať ale nedokázala som si to vypočuť. Po prvé, hlave štátu sa oficiálne vyká. Neviem, čo chce komunikovať slovenská hlava štátu formátom daného rozhovoru, ktorý so Štefanom Hríbom urobila na Pohode. Či chce komunikovať napĺnanie svojej predvolebnej rétoriky, že jej príkladom je Andrej Kiska, lebo ten sa dokonca aj stretol s týmito vrahmi na verejnosti? Nedovolím si nepodotknúť, že Andrejovi Kiskovi nerobilo problém ísť tam, kde boli títo odsúdení vrahovia, avšak s právoplatne zvolenými poslancami ĽS NS sa odmietol stretnúť, čím ukázal dlhý nos približne 200 tisíc voličom tejto parlamentnej strany.

Ešte jedna vec mi udrela do očí. Táto osoba, not my prezidentka, podľa publikovaných informácií počas prijatia čínskeho ministra zahraničných vecí otvorila aj otázku dodržiavania ľudských práv v Číne. Toto jej počínanie považujem ja osobne za obrovskú perfiditu, pretože na jednej strane sa naváža do dodržiavania ľudských práv v Číne a na druhej strane poskytne rozhovor takému “novinárovi”,  ktorý si pozval právoplatne odsúdených vrahov Ľudmily Cervanovej do relácie Pod Lampou. Vrahov, ktorí študentku medicíny Ľudmilu Cervanovú najskôr uniesli, potom beštiálne znásilnili a zavraždili.

Len takú rečnícku otázku si neodpustím. Dokáže akceptovať ľudské práva zavraždenej medičky Ľudmily Cervanovej dnešná hlava Slovenskej republiky?

Peripetie so zubnou kefkou

13.07.2019

V stredu ráno mi manžel oznámil, že musíme kúpiť novú zubnú kefku. Rozumej elektrickú Oral – B, ktorú hlavne manžel používa na odporúčanie svojho zubára už dlhé roky. A dobre robí, viac »

Kedysi sa hovoril takýto vtip o Husákovi:

11.07.2019

Nočná hliadka hlási prezidentovi: -Súdruh prezident, kalamita! -A čo sa deje? -Na hraniciach stojí Čínske vojsko! -Joj, to mi odľahlo! Už som myslel, že sneží! Alebo aj takýto vtip sa kedysi viac »

Cesnakové stonky

05.07.2019

Keď pestujeme cesnak, treba tieto stonky, ktore cesnak vyháňa do kvetu, odstrihnúť a to predtým, ako sa ten kvet otvorí a kým je stonka nie zdrevnatená. To kvôli tomu, aby cesnak dal všetku viac »

Ukrajina voľby parlamentné predčasné volodymyr zelenskyj

Zelenskyj si želá za premiéra ekonóma

21.07.2019 18:30

Na Ukrajine sa konajú predčasné parlamentné voľby. Favoritom je strana prezidenta.

Automobilka, autá, automobilky

EÚ je pripravená zrušiť clá na americké autá

21.07.2019 18:17

Európska únia je pripravená zrušiť dovozné clá na autá z USA. Uviedol to nemecký minister hospodárstva Peter Altmaier.

británia, brexit, mayová, johnson, hunt, máničky

Odporcovia brexitu sa pripravujú na pohromu

21.07.2019 18:00

Mayová si balí posledné kufre. Málokto pochybuje o tom, že ju v utorok vystrieda stúpenec brexitu Johnson.

počasie predpoveď

Ničivé búrky idú na striedačku. Udrú štyridsiatky?

21.07.2019 17:40

Ako bude počas celého týždňa? Pozrite si videopredpoveď počasia TV Pravda s meteorológom Michalom Hazlingerom.

zorama

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 66137x
Priemerná čítanosť článkov: 1575x

Autor blogu