Založ si blog

Ráno môjho času, pri káve, si zvyknem pozrieť správy. Aj tie zo Slovenska.

Tie správy zo Slovenska sú v poslednej dobe strašné. Mimochodom, presne ako som predpovedala pred niekoľkými mesiacmi, že aj budú.

Aj v denníku SME, áno, v tom, ktorý nadáva ĽS NS do fašistov, čo v tomto prípade, už po rozhodnutí NS SR nezrušiť túto politickú stranu, už zaváňa pohŕdaním súdom. Presnejšie v každom právnom štáte by sa už jednalo o pohŕdanie súdom.

Pred pár dňami priniesol denník SME ódu na údajnú neškodnosť pedofilov. Keď som tie články zhliadla, nebola som si chvíľku istá, či sa mi náhodou len  nesníva nejaký zlý sen.

Pred pár dňami sa mi konečne dostala do rúk výborná dvojdielna knižka Kauza Cervanová od Petra Tótha. Prečítala som si aj knižku Hra sa skončila  od Martina Hanusa. A tak mi opäť bola pripomenutá neslávna relácia Štefana Hríba s týmito zákernými psyhopatickými vrahmi medičky Ľudmily Cervanovej. Podľa môjho osobného názoru mal byť Štefan Hríb za danú reláciu zbavený novinárskej licencie a trestne stíhaný za pohŕdanie súdom. Avšak nestalo sa tak.

Dnes ráno som našla niekde odkaz na článok v SME s titulkou “Prevezmime zodpovednosť za seba, aj krajinu (video)”.

Samozrejme, nebol to článok ale len video. Evidentne tam nemohli dať prepis “rozhovoru”, že vraj s “hlavou štátu”.  Čo sa týka tej “hlavy štátu”,  môj názor je,  že je to “Not my prezidentka”. Koniec koncov mne, napriek tomu, že som štátna občianka Slovenskej republiky nebolo umožnené voliť, čo považujem za porušenie mojich ústavou granatovaných mi práv.

Daný titulok v SME ma zaujal z viacerých dôvodov. Prvý je ten, či je to na Slovensku až také zlé, že hlava štátu ignoruje vlastnú ústavu, demokratické princípy, právny štát a vyzýva na anarchiu. Preto som si chcela vypočuť čo presne povedala ona, a nie čo hlása titulok v SME, o ktorom denníku som stratila už aj tie najposlednejšie ilúzie, ktoré som ešte mohla mať.

Po otvorení článku som sa ako prvú vec dozvedela, že prezidentka Slovenskej republiky sa neštítila súhlasiť s rozhovorom na Pohode so Štefanom Hríbom, ktorý tým, že  právoplatne odsúdených vrahov – a odsúdených tak, že ich uznal vinnými aj Najvyšší súd Slovenskej republiky dokonca dva krát – pozval do relácie, ktorú moderoval, de facto devalvoval ich zločiny a podieľal sa na tom, ako títo vrahovia ukazovali dlhé roky dlhý nos spravodlivosti. Štefan Hríb týmto tiež znásoboval utrpenie matke zavraždenej študentky medicíny Ľudmile Cervanovej. A s takýmto novinárskym odpadom urobila hlava štátu rozhovor na Pohode. Chce sa mi zvracať a priznávam, že je mi z toho nevoľno.

Nielen to. Skúsila som tento rozhovor chvíľu počúvať ale nedokázala som si to vypočuť. Po prvé, hlave štátu sa oficiálne vyká. Neviem, čo chce komunikovať slovenská hlava štátu formátom daného rozhovoru, ktorý so Štefanom Hríbom urobila na Pohode. Či chce komunikovať napĺnanie svojej predvolebnej rétoriky, že jej príkladom je Andrej Kiska, lebo ten sa dokonca aj stretol s týmito vrahmi na verejnosti? Nedovolím si nepodotknúť, že Andrejovi Kiskovi nerobilo problém ísť tam, kde boli títo odsúdení vrahovia, avšak s právoplatne zvolenými poslancami ĽS NS sa odmietol stretnúť, čím ukázal dlhý nos približne 200 tisíc voličom tejto parlamentnej strany.

Ešte jedna vec mi udrela do očí. Táto osoba, not my prezidentka, podľa publikovaných informácií počas prijatia čínskeho ministra zahraničných vecí otvorila aj otázku dodržiavania ľudských práv v Číne. Toto jej počínanie považujem ja osobne za obrovskú perfiditu, pretože na jednej strane sa naváža do dodržiavania ľudských práv v Číne a na druhej strane poskytne rozhovor takému “novinárovi”,  ktorý si pozval právoplatne odsúdených vrahov Ľudmily Cervanovej do relácie Pod Lampou. Vrahov, ktorí študentku medicíny Ľudmilu Cervanovú najskôr uniesli, potom beštiálne znásilnili a zavraždili.

Len takú rečnícku otázku si neodpustím. Dokáže akceptovať ľudské práva zavraždenej medičky Ľudmily Cervanovej dnešná hlava Slovenskej republiky?

Prečo ma dnes rozčúlila do krajnosti relácia Dopoludnie na Infovojne

11.10.2019

Nemyslím si totiž, že dať možnosť komukoľvek rozprávať svoje názory do éteru je šťastné. Napríklad, keď Infovojna dáva priestor antivakcinárom (piatok, 11. októbra 2019, Dopoludnie na viac »

Ako je možné, že prokuratúra nekoná v kauze CBA a jej konatelia nie sú za mrežami?

06.10.2019

V rôznych sociálnych sieťach čítam, že ľudia nedostali výplaty ešte ani za august a že vraj CBA musí uprednostniť banky ako záložných veriteľov. Niekde som čítala, že ľuďom boli strhnuté viac »

V čom sa odlišuje strana SMER od mnohých ostatných (môj pohľad)

29.09.2019

V týchto dňoch veľa počujem rôzne komentáre rôznych analytikov ohľadne toho, že Róbert Fico nefiguruje na prvom mieste na kandidátke SMER-u. Akosi za Slovenský fenomén politických strán viac »

Miloš Zeman / ústavná žaloba /

Zemana hospitalizujú v pražskej vojenskej nemocnici

16.10.2019 23:10

Na Twitteri to v stredu napísal hovorca Pražského hradu Jiří Ovčáček s tým, že pôjde o rekondičný pobyt, ktorý potrvá najviac do nedele.

súd / spor / parkovanie / Košice /

Podľa súdu je zmluva medzi Košicami a súkromnou parkovacou firmou neplatná

16.10.2019 18:22, aktualizované: 19:22

O neplatnosti nájomnej zmluvy o parkovaní z roku 2012 medzi mestom Košice a spoločnosťou EEI rozhodol v stredu Okresný súd Košice I.

SAS / Nominačný kongres strany

Sulík pozval lídrov demokratickej opozície na pracovné stretnutie

16.10.2019 18:10

Témou má byť možný spoločný postup demokratickej opozície pri kauze Gorila či spoločné aktivity k výročiu Nežnej revolúcie.

peniaze, mena, euro, česká koruna

Koalícia našla 100 miliónov. Zdaní banky

16.10.2019 18:00

Koaličná rada našla riešenie, ako znížiť rozpočtovú sekeru. Prichádzajúci sociálny balíček majú zaplatiť domáce banky.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 249193x
Priemerná čítanosť článkov: 3461x

Autor blogu